Dĺžka predstavenia: 45 - 50 min.

Dostupnosť: od 15 rokov

Žáner: činohra, komédia

 

V HLAVNÝCH ÚLOHÁCH

Viktor: Peter Ďurík

Adam: Jakub Kohút

Blažej: Simon Leitner

 

ĎALEJ HRAJÚ

Zuzana: Lucia Ludviková

Viola: Monika Vrobelová

Saša: Veronika Lackovičová

Lenka: Jana Kočnerová

 

Réžia, námet, autor inscenácie: Jerguš Mitter

Rekvizity: Simon LeitnerPeter Trnka

Kostýmy: Jerguš Mitter, Ľudmila Benčičová Duducová

Maskér: Jana Kočn e rová

Svetlá: Martin Michael Benčič

 

Srdečne ďakujeme Centru voľného času na Štefánikovej 35 v Bratislave, ktoré nám poskytlo priestory pre naskúšanie inscenácie.

©Divadlo TANDEM 2017

UPOZORNENIE: Nasledujúce riadky obsahujú zápletku a rozuzlenie deja

   Študentské časy v 21. storočí na internáte jednej nemovenovanej univerzity a fakulty zaoberajúcej sa chémiou. Mladí ľudia sa vysporiadúvajú s prechodom do sveta dospelých a kompenzujú si svoje zlyhania a neúspechy rôznymi spôsobmi, pričom väčšina nepatrí k tým umravneným.Škola sa rieši až na poslednom mieste, ak vôbec. V našom príbehu takmer ani slovkom.

   Viktor má problémy s erekciou a snaží sa to vyriešiť tou najľahšou cestou. Použiť zázračné tabletky, ktoré ho opäť vrátia do hry. Pritom si neuvedomuje, že jeho problém je len v jeho hlave a že pred sebou samým sa nedá utekať.

    Adam, ten je so sebou vysporiadaný až tak, že nemá problém baliť jedno dievča od druhého a pritom si ani neuvedomuje, aké riziká to prináša. A Keďe karma je zdarma, podarí sa mu poriadne prestreliť a v príbehu musí nakoniec riešiť svoje pohlavné nakazenie.

   Blažej sa dal na cestu omamných a psychotropných látok. Je svojský a na svet sa pozerá cez svoje vlastné, pestré okuliare. Ľudia sú preň ho akési mravčeky krútiace sa mu pod nohami. A on nad nimi stojí a je od nich čoraz vzdialenejší.

   Naše štyri dievčatá v príbehu stvárňujú pestrosť intrákovej ponuky. Intelektuálky, egocentričky, vidiečanky vo veľkomeste, ale aj tie, čo sa nevedia zaradiť a hľadajú inšpiráciu vo svojom okolí.

   Všetky majú svoje čaro a každá z nich vie byť rovnaká ako tá druhá. Všetky chcú nájsť svoje šťastie, ale cesta je tŕnistá a na jej konči si musí každá z nich dať pozor na to, s kým sa stýka.