Dĺžka predstavenia: 70 - 80 min., bez prestávky

Dostupnosť: od 15 rokov

Žáner: činohra, recesívna komédia

 

V hlavných úlohách:

Kráľovná: Andrea Milecová

Princ:  Peter  Trnka

Ježibaba: Jarmila Žuffová / Patrícia Táborská

Starena: Jana Kočnerová

Sluha1: Filip Staňo

Sluha2: Jerguš M itte r

 

Réžia, produkcia, námet, scenár, hudba: Martin Michael Benčič

Rekvizitár: Peter Trnka

Maskér: Jana Kočnerová

Svetlá, zvuk: Martin Michael Benčič

Výroba kulís: Zuzana Hřivnáčová

Špeciálne poďakovanie patrí Centru voľného času na Štefánikovej 35, ktoré nám poskytlo priestory na nacvičovanie činohry.

©Divadlo TANDEM 2017

    UPOZORNENIE: Nasledujúce riadky obsahujú zápletku a rozuzlenie deja.

    Bola raz jedna kráľovná, ktorá bola tak hlúpa, že jej prácou bolo len sedieť na tróne a rozhodnutia za ňu robili jej sluhovia.

  Jedného dňa sa kráľovná zobudí a uvedomí si, že jej chýba chlap. Rozhodne sa preto urobiť celokráľovské pátranie po ženíchovi, ktorý by jej bol hoden. Kto ju chce, musí splniť tri ťažké úlohy. Pochopiteľne – chýr o nej je známy a tak ju nik nechce. Vďaka tomu sa zadanie zmení na jednu a vtedy ide okolo švárny teplý princ z vedľajšieho kráľovstva, ktorý je veľmi namyslený a povie, že splní stoj čo stoj všetky tri úlohy, aby si vylepšil svoj kariérny profil. Keď ju spozná, veľmi rýchlo to oľutuje, ale v tom momente prichádza na zámok ježibaba a chce uniesť kráľovnú. Keď ju však zbadá, rozhodne sa radšej uniesť princa a sama kráľovná sa vyberá na ťažkú púť, aby ho zachránila, keďže sa medzičasom doň ho stihla zamilovať.

   Na veľmi zložitej ceste v nepohodlnom kočiari stretá rozprávkovú starenu, ktorá jej ukáže cestu do chalupy ježibaby, kde prebehne náročný súboj, v ktorom zvíťazí kráľovná. Princ sa s ňou nenadšene vracia do zámku, kde ich však už čaká ježibaba aj so starenou a chcú sa pomstiť. Nepodarí sa. Ich príležitosť však opäť nastane po dvanástich rokoch, keď sa kráľovnej a princovi začne rozpadávať manželstvo. Princ sa dozvedá, že má dieťa so starenou aj ježibabou, ktoré ho unášajú a kráľovná zostáva spokojne žiť so svojím novým partnerom - sluhom.

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: