Dĺžka predstavenia: 80 - 90 min. + prestávka

Dostupnosť: od 12 rokov

Žáner: činohra, komédia

 

V hlavných úlohách:

Babka: Dagmar Labáthová a. h. / Angelika Horváthová

Otec: Peter Trnka

Mama: Jana Kočnerová / Jarmila Žuffová

Syn:  Filip Staňo

Dcéra: Veronika Žigmundová

 

Réžia, produkcia, námet, scenár, hudba, svetlá, zvukMartin Michael Benčič

Maskér: Jana Kočnerová

Rekvizity: Peter Trnka

Kostýmy: Ľudmila Benčičová Duducová

 

Špeciálne poďakovanie patrí Centru voľného času na Štefánikovej 35, ktoré nám poskytlo priestory na nacvičovanie činohry.

©Divadlo TANDEM 2017

    UPOZORNENIE: Nasledujúce riadky obsahujú zápletku a rozuzlenie deja.

    Obyčajná slovenská rodinka v zložení otec (Stano), mama (Zuza), syn (Marek) a dcéra (Simona) si žije obyčajným životom, ku ktorému výrazne prispieva svojská babička (Stanova mama).

    Život rodinky je pomerne stereotypný – manželstvo Stana a Zuzany je na oko veľmi talianské, v skutočnosti sa však obidvaja veľmi ľúbia a súrodenci sa neznášajú až do momentu, kedy sa Stano nezdôverí svojej mame o nevere, ktorú robí. Babka samozrejme tvrdí, že to nikomu nepovie, no vzápätí sa to od nej dozvedá Marek a ten to po rodinnej dovolenke posunie aj svojej sestre. Vie to teda každý okrem Zuzany.

    Život im plynie pokojne ďalej až do momentu, pokiaľ sa babička omylom pred Zuzanou nepreriekne o otcovej nevere. Mama okamžite chytá amok a vtom jej do rany prichádza jej manžel z práce. Hneď na to prichádzajú zo školy Marek a Simona, uvidia hádku a taktiež pridajú omylom do kotla. Zuza kypí od zlosti a rozhodne sa, že podá žiadosť o rozvod a že nech si deti nechá pekne on, keďže držia s ním a jej nič nepovedali. Zuza hneď balí veci a odchádza ku svojej mame. Otec oznamuje, že práve v ten deň prišiel o prácu a Simona, že ju neprijali na žiadnu výšku a kvôli tomu ju frajer opustil, čo ju prinútilo pozrieť sa na život z inej stránky a upadá do depresie. Babička vtedy zo situácie uteká, ale dáva si slovo, že sa pokúsi dať všetko do poriadku, keď sa situácia upokojí. Marek pociťuje odpor k svojmu otcovi a Simonu berie od neho preč do svojho nového bytu, ktorý si čerstvo prenajal so svojou priateľkou. Otec nakoniec ostáva sám v byte a pochopí, že ľudská spoločnosť je len jeden veľký chaos.

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: